Hotline (10 - 16h)

+420 739 654 469

  Zapomenuté heslo?

Registrace »

Kappa

Než se italská Kappa stala celosvětovým trhákem a v posledních letech i jedním z hlavních trendů, si prošla celkem dost zajímavou historií. Například k výrobě oblečení, se dostala jako lidově řečeno „slepej k houslím“. A to tak, že jako splátku starého dluhu, dostal jeden ze zakladatelů stroj na zpracování bavlny, načež se rozhodl vyrábět ponožky.

Během druhé světové války, ještě pod původním názvem Calzificio Torinese, obdrželi zakázku pro italskou armádu, díky čemuž se začali kromě ponožek zajímat i o spodní prádlo. Bohužel, to byl také důvod, proč na ně americká armáda pohlížela jako na jeden z cílů jejich bombového útoku. Doslova z trosek, se tak po válce již pod novým názvem tento brand opět postavil na nohy.

Aby zamezili reklamacím, kvůli výrobním chybám začali zboží více kontrolovat a schválené kousky označovali malým „K“ (řecky Kappa), jako Kontroll. Dědic tohoto brandu, Maurizio Vitale v roce 1968 viděl Johna Lenona, při jeho proslovu, při kterém na sobě měl armádní košili padlého vojáka z Vietnamu. Tím se jeho značka inspirovala a převzala tak armádní zelenou na své spodní prádlo, společně s erby a symboly s čímž přišel i dlouho oblíbený styl Military.

Při focení nové kolekce, si vyčerpáním model s modelkou společně sedli a opřeli se sobě zády, což stvořilo siluetu, kterou si pak brand Kappa zvolil jako své logo. To, u nás najdete na spoustě exkluzivních kouscích oblečení, které pokud patříte ke sportovně založeným milovníkům nejnovější módy, ve Vašem šatníku rozhodně nesmí chybět.